„Už mi došly síly i chuť. Když člověk stále bojuje a výsledky se nedostavují, když neustále slyší, že situace bude lepší a ona není, pocity marnosti převládnou,“ pokrčil rameny Neugebauer.

„Člověk se tu naučil vše - od jednání s lidmi přes vyřizování stavebních povolení. Práce v charitě mi však vzala ideály o politice a politicích. A to je důvod, proč odcházím,“ dodal Neugebauer, který své působiště opustí až po jmenování svého nástupce. Do výběrového řízení se přihlásilo šest zájemců.

Roberta Neugebauera nejvíce trápí nesystémovost ve financování sociálních služeb. Hlasitě se bouřil proti tomu, že Charita Javorník dostávala na chod jen zlomek toho, co sousední domov důchodců. Proč dostávala nezisková méně prostředků, se nikdy od úředníků z Olomouckého kraje nebo ministerstva nedozvěděl.

„Sice jsme nakonec vždy nějaké peníze z ministerstva dostali, ale je to zlomek toho, co jsme potřebovali. Stále jsme se museli o něco doprošovat. Je to takový život na dluh. Odkládáme opravy, snižujeme platy, odměny naši pracovníci prakticky neznají,“ popsal situaci Neugebauer.

Na krajském úřadu i na ministerstvu Neugebauer neustále upozorňoval, že organizace dělá službu pro obyvatele tohoto státu, kraje, protože ti, co mají, se o své občany odmítají náležitě starat. Několikrát dokonce hrozil ukončením sociálních služeb, či uzavřením domova.

„Blíží se volby, znovu všichni uslyšíme spoustu dalších slibů, ale v jejich vyplnění po zkušenostech, které mám, už nikomu nevěřím,“ podotkl ředitel.