V dětské ambulanci v Javorníku ordinuje od začátku července nový lékař. Panajotis Joanidis přišel z Jesenické nemocnice, kde pracoval třináct let.

„Nabídku práce na dětském středisku v Javorníku jsem měl už dlouhou dobu a po odchodu z nemocnice jsem neváhal. Lákala mne možnost zařídit si ambulanci dle svých představ a do budoucna možná i rozšířit její možnosti o nová vyšetření a vybavení,“ sdělil.

Obyvatelé města jsou za příchod doktora rádi. V Javorníku zajišťovala provoz dětské ordinace mladá lékařka, která však v roce 2016 náhle zemřela. Na čas se pak vrátila její předchůdkyně, která však byla v důchodovém věku.

„Je to nejlepší dětský lékař, kterého jsem v Jesenické nemocnici potkala. Doufám, že to u nás zvládne na dlouhá léta,“ okomentovala příchod doktora do města na sociální síti Facebook Monika Ondrušíková.

Andrea Dydeková už má s lékařem v jeho novém působišti zkušenost. S vyšetřením byla spokojená ona i její syn.

„Jsem ráda za změnu, už to chtělo novou krev. S dětmi to pan doktor umí,“ poznamenala tamtéž.

Zklamání ve Zlatých Horách

Starosti stále mají ve Zlatých Horách. Loni zde zemřel praktický lékař a od té doby ve městě působí pouze jediný „obvoďák“. Náhradou měl přijít doktor z Krnova, kterému město už loni v říjnu pronajalo ordinaci. Jenže nenastoupil, a tak radní smlouvu vypověděli.

„Ordinace byla lékaři předaná, ale neotevřel ji. Snažili jsme se s ním komunikovat, sliboval nějaké termíny, ale nedopadlo to,“ konstatoval starosta Zlatých Hor Milan Rác.

Radnice požádala krajský úřad v Olomouci, aby na uvolněné místo znovu vypsal výběrové řízení. Druhý praktik totiž ve městě s bezmála čtyřmi tisícovkami obyvatel chybí.

„Lidé využívají služeb lékaře v Mikulovicích, v Jeseníku, nebo jediného stávajícího ve Zlatých Horách. To ale dělá problémy, bývají u něj fronty,“ popsal starosta Rác současnou situaci.

Radnice by případnému zájemci pronajala ordinaci, nabídnout mu může třeba i městský byt. Zda se takový najde, bude jasné na začátku září.