Zahajujete úplně novou kariéru, stáváte se politikem. Jak se změní Váš život?

Předně bych chtěl poděkovat voličům nejen za hlasy během obou kol senátních voleb, kterých si obrovsky vážím, ale děkuji také za stovky povzbuzujících zpráv, mailů a telefonátů, které mě před volbami velmi pomáhaly a naplňovaly pozitivní energií. Výsledek vnímám jako velkou zodpovědnost. V současné chvíli je ještě příliš brzy specifikovat, v čem konkrétně se můj život změní. Změna určitě nastane a já se na ni upřimně těším, vždyť proto jsem přijal výzvu a předkládal voličům své představy o práci senátora.

Jaké oblasti a jakým prioritám se hodláte v senátu věnovat?

Své priority jsem představoval během kampaně, je to především podpora pečujících osob, podpora dostupného bydlení pro mladé rodiny a seniory. Pro mě je to tzv. koncept komunitního bydlení, kde budou zastoupeny všechny generace, což vnímám jako přirozený model vývoje sociálních vazeb. Samozřejmě vizí a plánů mám víc, slibuji, že o mé práci v Senátu budu lidi na Šumpersku a Jesenicku pravidelně informovat a komunikovat s nimi.

Miroslav Adámek
Senátorem za Šumpersko a Jesenicko je Miroslav AdámekV kampani jste sliboval rychlý internet i do nejmenších obcí. Jak toho chcete dosáhnout?

Především se domnívám, že je důležité vysvětlovat na vládní úrovni, aby byla dána možnost vstoupit na trh čtvrtém poskytovateli mobilních služeb. Zvýšíme tak tlak na konkurenceschopnost a investicím do vyšších technologií. Není to jediný krok, ale domnívám se, že jeden z nejdůležitějších. Víte, ono někdy stačí problém v Praze dostatečně nahlas prezentovat a nenechat se odbýt. Stále častěji se mluví o zavádění online služeb veřejné správy. Od stolu někde v kanceláři na Malostranském náměstí se to dobře plánuje, ale je potřeba, aby si v Praze uvědomili, že těžko můžeme zavádět eGovernment, když je na mnoha místech našeho regionu připojení k internetu buď nulové nebo absolutně nedostatečné.

Léta jste působil v sociální oblasti a posledních deset let vedl největší organizaci poskytující sociální služby v kraji. Hodláte si nějakým způsobem vazbu na společnost Pontis zachovat i jako senátor?
 
Ano, tuto otázku, co bude, kdybych volby vyhrál, jsem řešil a úzce komunikoval se svými kolegy ještě před tím, než jsem se definitivně rozhodl kandidovat. Zatím chci dál Pontis vést. Po určitém čase bude třeba mou práci vyhodnotit. Pokud by to nebylo jakkoliv zvladatelné, učinil bych další kroky k vyřešení situace.

Základní škola ve Vápenné.
Montessori ve Vápenné slaví úspěch, otevřeli už třetí třídu