Ucházet se o místo v domově mohou lidé starší 65 let se sníženou soběstačností, jejichž zdravotní stav vyžaduje pravidelnou pomoc jiného člověka.

„Uchazeč může být z Jeseníku i z okolí. Senior pocházející z Jeseníku by měl být díky tomu, že se zařízení nachází právě zde, v rámci hodnocení částečně zvýhodněn," sdělil vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví jesenické radnice Jiří Kovalčík.

Budování domova se dostává do pokročilé fáze. Dělníci dokončili hrubou stavbu, osadili okna a začínají s izolací objektu. Práce by měla dodavatelská firma dokončit do závěru prázdnin.

„Co se týče přípravy provozu, v nejbližší době nás ještě čeká podání žádosti o registraci sociální služby. Všechno směřuje k předpokládanému termínu zahájení provozu v listopadu letošního roku," doplnil Jiří Kovalčík.

V Beskydské ulici se dosud nacházel penzion pro seniory. Stavební firmy jej rekonstruují a budují k němu přístavbu. Vzniklý komplex se bude nazývat Centrem sociálních služeb. Jeho součástí bude chráněné bydlení jako doposud, novinkou budou čtyři desítky lůžek s komplexní péčí a denní stacionář. Obě služby prozatím v Jeseníku chybí.

V rámci Centra sociálních služeb vznikne nejméně patnáct nových pracovních míst. „Převážnou část budou tvořit pracovníci přímé obslužné péče, pak zdravotníci a pracovníci gastroprovozu," přiblížil letos v únoru ředitel Penzionu pro seniory Jeseník Jan Rotter.

Vybudování Centra sociálních služeb vyjde na osmapadesát milionů korun. Na akci město získalo dotaci, která pokryje velkou většinu nákladů.