„Většina z vás má více času, než je obvyklé. Studium je dobrý prostředek k tomu, abyste se potkali, začali komunikovat a rozjeli věci pro vás příjemné,“ přivítal starosta Jeseníku Petr Procházka (ODS) na radnici čerstvé studenty.

„Přeji vám, aby se vám studium líbilo, a nenosili jste domů poznámky a pětky. Přeji vám, abyste si užili to, co jste nestihli, a zpestřili si život,“ přidal se místostarosta Jeseníku Jiří Staňa (SZ).

Seniory čeká tříměsíční výuka. V prostorách Hotelové školy Vincenze Priessnitze, která vzdělávání zaštiťuje, budou lektoři seniory vzdělávat v šesti oborech. Na výběr mají počítačovou gramotnost, právo v ekonomii či cestovní ruch. Zdokonalit se mohou i ve zdravovědě, základu společenských věd nebo nabrat zkušenosti v zážitkové gastronomii.

Mezi studenty, které od dnešních teanegerů dělí i tři generace, je největší zájem o počítače. „Umím jen to, co jsem se sám naučil, a chci znát víc a nezaostávat za vnuky,“ řekl s úsměvem Jaroslav Horník.

Ke studiu se přihlásila i jeho žena. I ji nejvíce zajímají moderní technologie. „Informatika je nezbytná k životu a to, co umím, je nedostatečné. Nechci být vedle svých vnuků nulou,“ prohlásila Jiřina Horníková.

Načasování studia na zimu vidí od města jako prozíravý tah. „Pracovat na zahrádce se nedá, ani malovat na chalupě a v bytě to nejde. Takže proč se nenaučit něco nového?“ dodala Horníková.