„Jedná se o provizorní opravu do doby, než se podaří celý úsek nově vybudovat. Po provizorní opravě bude silnice průjezdná jedním jízdním pruhem,“ uvedl Michal Zácha, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast dopravy.

Náklady na provizorní opravu cesty a její zprůjezdnění budou činit zhruba tři milióny korun. Hotovo má být nejpozději do konce června. Jednosměrný provoz budou na místě kyvadlově řídit semafory.

Požár renaultu u Studené Loučky. - 31. 3. 2021
Dílo zkázy na silnici! U Studené Loučky hořel renault, kvůli technické závadě

„Dobrou zprávou je, že průjezd nebude omezen tonáží. Po provizorně opravném úseku budou moci projíždět osobní i nákladní auta,“ dodal Zácha.

Za uzavřeným úsekem se nachází průmyslový areál bývalého ZKL a pivovar. K oběma sice vede silnice i z centra Hanušovic, nízkým podjezdem pod železniční tratí však neprojedou auta vyšší než tři a půl metru.

Silnice II/369 je důležitou spojnicí Hanušovicka, západních Jeseníků a Rychlebských hor s Olomouckem a Zábřežskem.

V úseku naštěstí nevede veřejná linková doprava, uzávěra však komplikuje cestování lidem, kteří z Hanušovic dojíždějí za prací do podniků v okolí Rudy nad Moravou nebo opačně.

Příprava na stavbu obchvatu Bludova, práce nedaleko Sudkova.
Stavba obchvatu Bludova začne do léta, pětina trasy povede po mostech

Objížďka pro veškerou dopravu vede přes Šumperk a Bratrušov. Například pro obyvatele Raškova se tak cesta autem do Hanušovic prodlouží z šesti kilometrů na třicet.

Olomoucký kraj připravuje kompletní opravu utržené silnice. Ta bude technologicky mimořádně náročná. Počítá totiž s vybudováním úplně nové části komunikace a zajištěním svahu nad silnicí i koryta řeky.