„Video jsme natočili, aby lidé věděli, že naši hasiči dostanou nové auto. A že je nezajímá žádné Bentley, ale je pro ně nejvzácnější ta Scanie,“ vysvětlila tvůrkyně klipu a mluvčí města Zábřeha Lucie Mahdalová.

Klip vznikl v neděli 14. dubna. „Hasiči projížděli Scanii a napadlo mě, jestli by do natáčení pan Klimek šel. Během patnácti minut to bylo natočené, pak jsem to během chvilky sestříhala,“ popsala okolnosti vzniku videa Lucie Mahdalová.

Slavnostní otevření základny zdravotnických záchranářů v Zábřehu.
Záchranáři mají novou základnu v Zábřehu. Dojezd k pacientům urychlí o minuty

Základem pro klip je reklama na luxusní vůz Bentley, která se dočkala nesčetných parodií. „Chtěla bych tímto stylem odlehčit sociální sítě města. Není nic proti ničemu dát na ně občas nějakou věc, která bude mít větší dosahy, abychom získali velkou základnu fanoušků, ke kterým se poté dostanou i oficiální informace,“ nastínila k videoklipu mluvčí města.

Video se záhy stalo virálním. Řada diváků oceňovala odvahu a herecký výkon Josefa Klimka. Ten je velitelem jednotky dobrovolných hasičů a zároveň místostarostou města.

V další části článku se mimo jiné dozvíte:
- jak si velitel zábřežských hasičů užíval natáčení
- proč hasiči nové auto potřebují
- kdo je modelka v reklamě na Bentley

„Bylo to nečekané, nevěděl jsem do čeho jdu. Řekli mi, že potřebují udělat pár záběrů, teď udělej tohle, teď toto. Ale natáčení jsem si užíval. Mám k tomu poměrně blízko, ve volném čase se věnuji kulturním a zájmovým aktivitám, asi jsem tak měl na tuto hereckou práci i průpravu,“ svěřil se Josef Klimek.

Zábřežští hasiči dostali zcela nové auto. Na jeho pořízení přispělo ministerstvo vnitra a Olomoucký kraj. Nahradí bezmála třicet roků staré zásahové auto Denis Rapier.

Obchodní dům Jednota Šumperk v únoru 2024.
Ostudy Šumperka: 3. díl: Obchodní dům Jednota čeká proměna

„Byla to dvoukolka s hnanou pouze zadní nápravou. Jsme v podhorské oblasti a někdy při lesních požárech nebo požárech zemědělských porostů nám čtyřkolka scházela. Cílili jsme na auto, které by mělo pohon všech čtyř kol, trochu více vody a bohatší vybavení,“ vysvětlil Josef Klimek.

On a jeho kolegové v těchto dnech s vozem najíždí první kilometry. Oficiálně jim bude předán 30. dubna, o den později si jej v rámci Dne mikroregionu bude moci prohlédnout veřejnost.

V přechodu ulice ČSA brání obyvatelům Zábřehu už dva roky reklamní pylon postavený v rozporu s povolením. Odstranit se ho nedaří.
Kvůli reklamnímu poutači uprostřed přechodu v Zábřehu padlo trestní oznámení

Pohlednou blondýnou v originální reklamě je ruská blogerka a modelka Alla Bruletová. Reklamu s Bentley Mulsanne vytvořila pro dealerské centrum. Modelka a herečka pochází z města Ivanovo. Svou kariéru v modelingu začala budovat v patnácti letech, kdy hrála v reklamě na pletené zboží vyráběné v jejím rodném městě. Po ukončení školy se přestěhovala do Moskvy a nadále hrála v reklamách oděvních značek. Spolu s tím se rozhodla založit blogy na YouTube a TikTok.

Ve videu, které se záhy stalo virálním, Alla v krátkých černých šatech lehce poklepává nehty na různé části vozu a oduševnělým, tichým hlasem říká slovo Bentley. Divákům přišlo toto video tak vtipné, že na reklamu vznikla řada parodií.

Úzkokolejka Osoblažka baví své fanoušky soubojem dopravních prostředků. Video Bentley vs Štokr zjišťuje, jakému dopravnímu prostředku lidé dají přednost. Luxusnímu Bentley s blonďatou modelkou nebo parní lokomotivě se zkušeným strojvedoucím?
Bentley, nebo lokomotiva? Hlasujte. Osoblažka baví videem