Přestěhují se do něj silničáři ze Zábřehu a Mohelnice, kteří dosud sídlili v nevyhovujících podmínkách. Cestmistrovství vznikalo zhruba rok a přišlo na 73 miliony korun.

„Nový areál vznikl zejména proto, abychom zkvalitnili údržbu v regionu Mohelnicka a Zábřežska. V Mohelnici a Zábřehu jsou cestmistrovství, která jsou situována v obytné zástavbě ve velmi nevhodných objektech. Potřeba nového cestmistrovství byla dlouhodobá a veliká,“ uvedl ředitel Správy silnic Olomouckého kraje Drahomír Babnič. Nové sídlo, které postavila Správa silnic Olomouckého kraje spolu s Olomouckým krajem, obě cestmistrovství v Zábřehu a Mohelnici nahradí. Od nového zařízení očekává vedení kraje i finanční úspory.Vnovém areálu je administrativní budova, dílna, sklady na sůl a posypový materiál, myčka a stáčírna emulzí na vysprávky. Část areálu se bude vytápět štěpky z odpadního dřeva.

„Náklady na nový areál jsou zhruba 73 miliony korun. Výstavbu jsme začali v prosinci roku 2005, ale vzhledem k silné zimě jsme začali budovat prakticky teprve koncem září minulého roku,“ vysvětli Babnič. V současné době má Správa silnic Olomouckého kraje 13 cestmistrovství. Kraji patří přes 3000 kilometrů komunikací druhé a třetí třídy. Spravuje je krajská správa silnic, která je příspěvkovou organizací hejtmanství.