Podle informací silničářů přibližně padesát kamionu uvízlo po desáté hodině dopoledne v obou pruzích hned za Mohelnicí, dopravu na místě řídila policie.

„Kamiony, které nemohly stoupání vyjet, zůstaly stát v obou pruzích, místo aby se řadily za sebe. Takže směrem na Studenou Loučku byl průjezdný pouze pruh v protisměru. Měli jsme problém se tam dostat, policisté se tam snažili naše auta protlačit, nakonec nám navrhli, že silnici uzavřou, abychom tam mohli vjet. V tuto chvíli je již silnice opět otevřená. Používáme sůl, ale také inertní posyp,“ informoval 8. ledna odpoledne dispečer správy silnic z cestmistrovství Zvole Ivan Petko.

Během dopoledních hodin neměli policisté hlášenou žádnou dopravní nehodu, hlídky se ale u stojících kamionů zaměřovaly také na kontrolu zimní výbavy.

„Policejní hlídky vyjížděly do všech úseků, kde nastaly komplikace s dopravou. Jednalo se například také o Bludovský kopec. Řidiče, kteří nemají povinnou zimní výbavu, tvrdě postihujeme,“ sdělil mluvčí šumperské policie Josef Bednařík.

Žádný další úsek na Šumperku uzavřen nebyl, několik kamionů ale také zůstalo stát pod Černohorským sedlem, pro ostatní auta ale silnice zůstala průjezdná.

„Všechny vozovky jsou hůře sjízdné pro kamiony, ty nyní mají problém na každém kopečku. Pokud jsou auta prázdná, nepomůže jim ani zimní výbava,“ sdělil dispečer šumperských silničářů Pavel Švestka.