Suverénním vítězem se stal opět jako loni gymnazista Martin Blažek, jehož čas 15,76 sekundy pokořila v běhu do vrchu jen fenka Kikina. Byla ještě o tři sekundy rychlejší.

Konkurenci neměl Martin ani ve sjezdu po zábradlí. Nejenže v minutovém limitu dojel po břichu až dolů, ale protože mu ještě patnáct vteřin zbývalo, pustil se po druhé straně zábradlí v ručkování nahoru. Jeho kamarádka Radka Štýbnarová, s níž loni vyhrál sjezd tandemu, si vedla také výtečně, takže i ona si užila pár metrů „jízdy nahoru“.

„Byli jsme jejich výkony tak konsternováni, že na kategorii tandemů jsme zapomněli. Pro příští rok nejspíš vyhlásíme i kategorii triatlonu: běh serpentinami nahoru, vzápětí jízdu po zábradlí dolů a ručkování nahoru,“ řekl organizátor běhu Zdeněk David.

Někteří závodníci sjížděli vsedě, což byl styl o poznání pomalejší. „Jízda po břichu se osvědčila. Důležité je při ní klouzavé oblečení, smysl pro stabilitu a také holé ruce. V rukavicích totiž člověk nemá takovou oporu. A v zatáčkách se musí trochu brzdit, protože vyhazují,“ popsal svou taktiku vítěz.

„Mě trochu brzdily zapínací cvočky na bundě. Záleží na tom, jak si člověk nahoře lehne, za jízdy už se to nedá měnit,“ řekla Radka Štýbnarová.

Mezi čtyřnohými závodníky nechyběla ani psí stařenka Gábina, která před třemi lety kategorii psů založila. Její majitelka, důchodkyně Ludmila Wolfová, šla v době startu kolem a navrhla pořadatelům, že poběží i její pes. V sobotu se také sama postavila na start. Její dalmatinka byla o něco rychlejší.