Vzhledem k tomu, že pokračují jarní prázdniny a na horách se každý týden vystřídá veliké množství dětí, jsou sjezdové tratě doslova přeplněné.

„Kromě běžných a drobnějších zranění jsme také ve dvou případech měli u našich zásahů asistenci vrtulníku Letecké záchranné služby. Sjezdovky praskají ve švech, takže je na místě veliká opatrnost při jízdě a ohleduplnost k ostatním na trati,“ upozornil Michal Klimeš, náčelník Horské služby Jeseníky.

Počasí i sněhová nadílka přejí v pohoří zimním sportům i turistice.

„Problém je ale v tom, že přes den jsou sice teploty skoro jarní, v noci ale sníh zmrzne. Dopoledne jsou tak na sjezdovkách místa, kde je povrch zcela zledovatělý,“ upozornil Michal Klimeš.

Přes den pak podklad rozmrzá a pro změnu se tvoří mokrý a rozbředlý sníh. Tomu by měli lyžaři i snowboardisté přizpůsobit styl jízdy a neriskovat.

V některých částech sjezdových tratích zůstává ledovka déle ve stínu, a tak se střídají plochy měkkého a umrzlého sněhu.

„Rychlé střídání povrchu sjezdovky pak může výrazně narušit jízdu, zvláště v případě velké rychlosti. V takovém případě skutečně hrozí pád a závažná zranění,“ doplnil náčelník Klimeš.