Smrky, borovice, lípy a javory rostou v zeleném pruhu mezi chodníkem a silnicí po levé straně ulice ve směru od gymnázia.  Jehličnany jsou nejstarší, na místě rostou kolem třiceti let, v pravidelných rozestupech byly později podsazeny řadou lip.

„Smrky dodaly ulici pěkný vzhled a také plnily roli protihlukové stěny, protože ulice je vydlážděna žulovými kostkami, a tak je velmi hlučná. Vysazování lip považuji za hloupost. Až vyrostou, zaberou prakticky celý zelený pruh a budou zasahovat i do silnice, nehledě na to že se bude muset uklízet spadané listí. Naopak smrky jsou štíhlé a v úzkém pruhu zeleně nepřekážejí," řekl obyvatel jednoho z domů Jiří Hulík, který kácení tak z okna svého bytu vyfotografoval.

Radnice si nechala zpracovat posudek u odborné firmy Matěje Srovnala. „Lípy je nutné uvolnit a dát jim prostor, protože jinak se nepříznivě projeví přirozený růst rostlin za světlem. Zastíněné lípy by mohly tvořit jednostrannou asymetrickou anebo příliš řídkou korunu či příliš štíhlý kmen. Ke všem těmto deformacím už dochází," uvedl Matěj Srovnal.

Odstranění šesti smrků mělo uvolnit právě nejvíc zastíněné lípy. Cílem města je vytvořit v ulici lipovou alej s dlouhou perspektivou.