V Zábřehu se bude skatepark nacházet v bývalém lomu u Moravské Sázavy mezi Rudolfovem a Skaličkou. Vznikne v první etáži, kde se v současnosti nachází zázemí a startovací rampa pro bikrosový areál. Skateboarding tak bude dalším sportem, respektive volnočasovou aktivitou, kterou bude možné v této lokalitě provozovat.

Součástí zábřežského skateparku budou streetové překážky na ploše zhruba tisíc metrů čtverečných.

„Park bude mít celkově streetovou podobu s větším množstvím jízdních tras, které umožní kvalitní ježdění všem věkovým skupinám bez ohledu na dovednosti jezdců. Součástí je také minirampa, která má rozměry, tedy výšku, šířku a radius, vhodné opět pro jezdce všech úrovní a věku,“ sdělil starosta Zábřehu František John.

Město již vybralo firmu, která skatepark postaví. V soutěži zvítězila společnost Hydro Gas Manufacture s nabídkou ve výši 6,5 milionu korun včetně DPH.

„Stavební práce budou zahájeny nejpozději do 15. září 2022. Doba realizace se předpokládá dva a půl měsíce,“ upřesnila mluvčí města Lucie Mahdalová.

V Mohelnici vznikne skatepark na prostranství mezi ulicemi Zámecká a 1. máje. Město na jeho zbudování vyčlenilo čtyři miliony korun. Místo skateparku uvolní nadzemní tepelné rozvody, které vedou z blízké výtopny podél říčky Mírovka. Starý rozvod nahradí nový, který povede ulicí Zámeckou. Na břehu potoka vznikne smíšená stezka na ulici Stanislavova.