V noci na sobotu teploty v horách poklesly pod bod mrazu a začalo sněžit. Sníh má podle předpovědí meteorologů padat až do pondělka.

Návrat zimního počasí vylepší lyžařské podmínky, které zkomplikovala velká obleva. Tuto zimu už druhá v pořadí.

„Očekávání meteorologů se splnila, ochladilo se a dokonce v noci napadlo několik centimetrů sněhu. Stav sjezdovky se změnil k nepoznání. Přijďte se přesvědčit, že zima je zpět a užít si po teplém týdnu, opět zimní lyžovačku,“ pozval tým Skiparku Filipovice na Jesenicku.

Sněhové podmínky se výrazně zlepšily i v areálu Kraličák na Staroměstsku.

„I při druhé vlně dramatické oblevy se pořád lyžovalo, i když sjezdovka FIS byla sjízdná jen v poloviční šířce. Na jižní hynčické straně máme metrové zásoby sněhu. Na stříbrnické byly také, ale velká vichřice s teplým vzduchem sníh smetla, takže ho hodně ubylo. Podle dlouhodobé předpovědi má být březen studený, myslíme si, že zima už vydrží. I z tradičních zkušeností víme, že když je leden hodně teplý, bývá zima až do března,“ řekla Vladimíra Mrázová, která má v areálu Kraličák na starost marketing a komunikaci.

Pod Sněžníkem chtějí udržet provoz až do konce března. Období jarních prázdnin totiž bývá jedním z vrcholů zimní sezony. V Jeseníkách pak zejména týden, kdy mají prázdniny školáci v Brně. Ty letos vychází na polovinu března.