„Žáci se rozdělili do skupin a v určený den přišli v oblečení barvy příslušného olympijského kruhu. Živý obrazec olympijského symbolu jsme pak sestavili na školním hřišti,“ vysvětlil ředitel školy Miloš Lachnit.

Do této akce se prý škola pustila letos poprvé, žáci i pedagogové jí absolvovali s nadšením. Ostatně vlajka s olympijským symbolem a heslem „Trojka fandí našemu týmu“ bude viset před školní budovou po celou dobu zimních her.

S podobným nadšením minulou olympiádu v roce 2014 prožívali v mateřské i základní škole v Rudě nad Moravou. Všichni totiž drželi palce sjezdaři Ondřeji Bankovi, který v Rudě bydlel i absolvoval školní docházku.

Na letošní olympiádě je Ondřej Bank v roli trenéra sjezdařky a snowboardistky Ester Ledecké, která o víkendu získala velmi cenné zlato v super G a postarala se tak obrovský rozruch v lyžařském světě.

Šumperský region má ale i další nepřímé zastoupení, členem české výpravy je také šestatřicetiletý sjezdař Jan Hudec, který se v Šumperku narodil. Na poslední chvíli také získal nominaci také čtyřiadvacetiletý Adam Kotzmann, který je odchovanec šumperského Ski klubu.