„Zdrželi jsme se dvě a půl hodiny,“ shrnula průběh návštěvy maminka dvou odrostlejších školáků, kteří budou za mimoškolní činností do zábřežského DDM dojíždět z nedalekého Hoštejna.

„O kroužcích jsme měli jasno hned, děti se ale nemohly odtrhnout od robotů a 3D tiskárny v nově otevírané učebně robotiky,“ shrnula jiná novinky, které škola pro tento den připravila. Pásek u nově otevíraných učeben nakonec starosta města František John přestřihl šest a ředitelce školy Markétě Bahounkové-Bartáškové asistoval i u předávání certifikátů Cambridge English zájemcům o mimoškolní konverzaci v cizím jazyce.

„Dva žáci nižšího stupně splnili testy na 100%, ve starší kategorii byli podobně úspěšní čtyři. Je to o poznání lepší výsledek, než v loňském roce, kdy jsme na škole se zkouškami začínali,“ zhodnotila výsledek zástupkyně ředitelky Jana Ucekajová. „Jedna páťačka dokonce špatně zaškrtla věkovou kategorii a úspěšně prošla testy pro deváťáky,“ přidala Ucekajová letošní „kembridžskou perličku“.

Vedení školy také zájemce provedlo po přírodní zahradě s výukovými a herními prvky, které poslední dva roky buduje. Stejně jako v případě nových učeben vznikají zahrady za dotační podpory příslušných ministerstev a města Zábřeh.

Autorka: Vladimíra Bartoňová

Déšť. Ilustrační fotografie.
Připravte se v kraji na vydatné srážky, varují meteorologové
Dny evropského dědictví v Zábřehu 2019
Dny evropského dědictví odstartoval v Zábřehu výcvik dravců