Finále soutěže se v pátek 21. února účastnilo devět žáků ze základních škol Údolí Desné, Ruda nad Moravou a šumperské „pětky.“ Zatímco v prvním kole bylo úkolem osmáků vyrobit bedničku na ovoce, v druhém se trojice nejlepších z každé školy potýkala se stojánkem na telefon.

„Dostali výkresy, vzorový výrobek a materiál. Ten si nakrátili, zařízli na přesnou délku podle výkresu, zabrousili a stojánek slepili. Hodnotí se provedení, čistota řezů, úhel, zbroušení hran, celková funkčnost a vzhled,“ shrnul Jaroslav Páleník, vedoucí rapotínského střediska truhlářů Střední školy železniční, technické a služeb Šumperk.

Na tvorbu výrobku měli mladí lidé čtyři hodiny, využívali přitom pouze ruční nástroje. Pro tři nejlepší byly od sponzora soutěže připraveny pokosové pily a vrtačka, ostatní obdrželi gola sadu.

„Na tomto stylu spolupráce se základními školami se nám líbí, že mají děti možnost osahat si řemeslo. V dnešní době je problém sehnat řemeslníka, ať je to tesař, klempíř, instalatér nebo truhlář. Pracovníci v těchto oborech nejsou a a čekací doby na výrobky jsou obrovské,“ dodal Jaroslav Páleník.

S vlastnoručně vyrobenými figurkami si děti hru v tak trošku jiném Člověče nezlob se! opět užily.
Zábřežské člobrdo podruhé: s vlastnoručně vyrobenými figurkami
Formou originálních květinových vazeb představili zahradníci na svém plese v pátek 21. února v Zábřehu   všechny současné hlavní sporty.
Voňavý ples přinesl show v duchu květinového desetiboje. Podívejte se