Den věnovaný kvalitním potravinám a ekologickému zemědělství vyvrcholí koncertem Vladimíra Mišíka a kapely Zrní.

Příchozí se mohou těšit na jarmark a ochutnávky novinek z produkce ekologických zemědělců. Ochutnávat se budou tradiční české obiloviny, netradiční chleby, pohankové palačinky, ale i bio maso nebo špaldové pivo pašerák.

Folklorní kosení v osadě Chebzí u Písečné.
Dobrovolníci v Písečné pokosí vzácné louky

„Novinkou letošního roku jsou bezlepkové sušenky z červené čočky a čiroku,“ informovala mediální zástupkyně akce Linda Čtvrtečková.
Zvídaví návštěvníci budou moci nahlédnout do mlýnů, kde se seznámí s procesem zpracování biopotravin a mlynářskými a zemědělskými stroji. Připravené jsou i exkurze do farem v Nové Senince a Branné, ukázka stříhání ovcí či výstava Moravolen a staré fabriky.

Součástí slavností bude večerní hudební program. Vystoupí v něm Vladimír Mišík s kapelou Etc, skupiny Zrní, Rózinky a další formace.
Firma Pro-bio vznikla jako první výrobce biopotravin v Česku. Sídlí v areálu bývalého textilního závodu Moravolen. S více než stovkou pracovníků je největším zaměstnavatelem ve městě a okolí.

Kamion plný papíru se v noci na středu 12. července převrátil na rovném úseku silnice první třídy mezi Mohelnici a Libivou. Záběry z příprav na vyproštění vozidla ve středu 12. července dopoledne.
Kamion skončil převrácený na cyklostezce, policie hledá svědky