„Je to hodně hektické. Už jsme namontovali výčep a kávovary, čekáme ještě na lednice. Vše dolaďujeme tak, aby bylo zahájení provozu bezproblémové,“ uvedl ředitel hotelu Jan Roháč. Hosté se mohou těšit na komfort. Spát budou na povlečení v barvě šampaňského. Jasno už je i v tom, jakou budou mít k dispozici kosmetiku. Výběr toho nejlepšího ale nebyl jednoduchý. Dodavatelů je velká škála. „Vybrali jsme kvalitní značkovou kosmetiku,“ řekl Roháč.

Hrnce a pánve v kuchyni zatím ještě zejí prázdnotou. Specialista na řeckou kuchyni, šéfkuchař Jaromír Švančařík, už má ale jídelníček připravený. Bude vařit běžná jídla, strávníkům nabídne i polední menu. Nejvíc se ale těší se na přípravu specialit. „Například taková gratinovaná vepřová panenka s uzeným lososem a kapary,“ pokusil se navnadit chuťové buňky Švančařík. Šéfkuchař plánuje i týdny mezinárodních kuchyní. Slavnostní otevření hotelu je naplánováno na nedělní dopoledne. „V deset hodin ráno bude před vchodem vyhrávat kapela. Hostům budeme zdarma podávat oříškovou kávu a zájemci dostanou čestnou vstupenku na taneční večer. Místo je pro šedesát lidí a hrát bude duo Alfa,“ přiblížil průběh premiérového dne ředitel Roháč.
Lidé mohou přijít posedět, objednat si z bohaté nabídky nápojů, jídel, i specialit. „Když někdo přijde jen ze zvědavosti, provedeme jej po hotelu a celý mu jej ukážeme,“ zve Roháč. První ubytované zde přivítají až druhého července. Kromě hotelových hostů budou komfort využívat i klienti Priessnitzových léčebných lázní, které zařízení provozují.

Hotel Slovan byl ještě před dvěma lety jen ruinou. Dnes je dominantou náměstí. Jeho rekonstrukce a výstavba sousedního obchodního centra si vyžádala investici 202 miliony korun. Město Jeseník na projekt získalo podporu z Evropské unie a státního rozpočtu ve výši sto osmdesáti milionů korun.