„Máme dostatek techniky na udržení solidní sjízdnosti. Přišlo nám nové auto na chemický posyp, čtyři máme na inertní posyp,“ prozradil šéf jesenické správy Dušan Robotka.

Silničářům budou i v letošní zimě pomáhat nasmlouvaní dodavatelé.

Cestáři musí před příchodem zimy stihnout ještě jeden úkol. Do poloviny listopadu mají podél cest umístit zásněžky, jejichž smyslem je zadržet sníh v místech, kde se tvoří závěje.

„Místa pro umístění zásněžek máme za roky vysledované. Zásněžky budou ve Filipovicích, v úseku mezi Horní Lipovou a Ramzovou, mezi Písečnou a Supíkovicemi, nad Žulovou, mezi Hradcem a Novou Vsí,“ prozradil Robotka.

Mezi Bílou Vodou a Javorníkem měly podle původních plánů zábrany chybět. „Tady byly neúčinné. Aby se zlepšil stav a netvořily se tolik závěje, ořezali jsme křoviska, za kterými se točí vítr a dělají se závěje,“ řekl šéf cestářů.

Po vyhodnocení situace ale posílá do nejkritičtějšího úseku, který téměř každoročně odřízne Bílou Vodu od světa, zábrany.

„Situaci jsem nově přehodnotil a od Kameničky až po Bílou Vodu zásněžky budou. Tady je silnice pod úrovní terénu a závěje by komplikovaly situaci,“ dodal Robotka.