V pondělí vpodvečer si jeho nejbližší příbuzní přišli převzít peníze. Při předání obálky nechyběly slzy.

Sbírka se rozjela naprosto spontánně v okamžiku, kdy média 27. června informovala o tom, že Jesenicko má svou oběť povodní.

Na radnici ve Vlčicích zvonily telefony a lidé chtěli pomoci, proto obec zřídila konto. Výtěžek sbírky v pondělí předala rodině. Další částky však ještě přichází.

„Pomoc se sešla z celé republiky. Je to finanční pomoc za
vašeho syna, otce a manžela Boleslava Staňka. Žádná pomoc vám ho nevrátí, chtěl bych jen, abyste převzali částku 166 tisíc 796 korun a naložili s ní podle svého uvážení,“ pronesl starosta Vlčic Josef Fotek (nez.) k rodičům, šestnáctiletému synovi utonulého hasiče Marcelovi a vdově Monice.

V ten okamžik se spustil vodopád slz. „Nikdy jsem si nepředstavovala, že lidé jsou tak ochotní a hodní. Všichni nám pomáhali při i po povodni, při pohřbu i dnes,“ řekla maminka Miloslava Staňková. „Je to pro nás těžké, špatně to celé prožíváme. Syn nám moc chybí. Byl to člověk plný života a najednou není,“ utřel si slzy Boleslav Staněk.

Slova díků má na adresu všech dárců i šestnáctiletý Marcel. Den, kdy přišel o otce, má stále v paměti. Jako dobrovolný hasič byl při tom, kdy otce smetla povodňová vlna.

Boleslav Staněk byl velitel dobrovolných hasičů ve Vlčicích. Šestadvacátého června ve dvaadvacet hodin zahoukala v obci siréna a dobrovolníci vyrazili do terénu. Jejich prvním úkolem bylo odčerpat sklep ve Vojtovicích, příval vody byl ale tak silný, že úkol splnit nemohli. Při zpáteční cestě projížděli přes most a najednou ucítili náraz.

„Chlapi se šli otočit a Bolek se šel podívat, na čem auto poskočilo,“ zavzpomínal na osudový okamžik starosta Vlčic Josef Fojtek.

V okamžiku, kdy Boleslav Staněk vyšel na most, přihnala se dvoumetrová vlna, která spláchla jeho i most. Boleslava Staňka našli záchranáři až druhý den. Jednačtyřicátých narozenin, které by slavil den po pohřbu, se už nedožil.