Počasí je jako na houpačce, takže v těchto dnech jsou mimo provoz vleky na Červenohorském sedle i na Ovčárně, kde se kvůli nedostatku sněhu ještě ani lyžovat nezačalo.

„Na sjezdovce leží vrstva od 35 do 55 centimetrů technického a přírodního sněhu, mimo sjezdovky je to pouze pět centimetrů. Podmínky zde jsou ale ideální, navíc je stále lyžování bez front,“ uvedl Prokop Šmirous z tělovýchovné jednoty, která provozuje lyžařský areál Klepáčov. Na nový rok zde podobně jako v jiných střediscích začne provoz v 10 hodin.

Rodiče s dětmi se mohou také například vydat do areálu Oáza v Loučné nad Desnou, kde nabízejí zajímavé slevy. „Dětem, které předloží doklad, že navštěvují základní školu, nabízíme tříhodinové jízdné za 100 korun. Stačí se prokázat žákovskou knížkou,“ řekl majitel areálu Oáza Leoš Klaban.

Naopak smůlu v těchto dnech mají milovníci běžek. Sněhu je tak málo, že sjízdná už není ani zaručená trasa mezi Ovčárnou a Švýcárnou. Tam je zpravidla možné na běžky zamířit po celou zimu. „Vůbec běžkařské túry nedoporučujeme. Například v okolí Červenohorského sedla je na všech cestách led, sněhu je příliš málo, takže ze stopy lezou kameny. Počasí je velmi podobní jako v listopadu,“ konstatoval Jaroslav Sembdner ze stanice Horské služby na Červenohorském sedle.

Střediska v provozu: sníh v cm

Bohemaland Zlaté hory – Příčná 20–30
Branná 30
Filipovice 30–50
Hlubočky 10–40
Karlov – Malá Morávka 30–50
Klepáčov 30–50
Petříkov 20–50
Přemyslov 20–90
Ramzová 30–40
Sportpark Františkov 60
Šindelná 30–70