Podle horských záchranářů sníh pomalu odtává, na horách však stále leží od 30 centimetrů do metru sněhu. „Rozhodně nejde o ohrožení lyžařských areálů nebo běžeckých stop. Všechny areály jsou v provozu, běžecké stopy budou na víkend strojově upraveny," řekl dnes ČTK náčelník jesenické horské služby Michal Klimeš. Podotkl, že na svazích se stále projevují jarní prázdniny, i ve všedních dnech je návštěvnost na horách střední, na víkend se dá počítat opět s vyšší návštěvností.

Provozovatelé areálů jsou s podmínkami i s počtem lidí na svazích spokojeni. „Co se lyžování týče, je to výborné, sněhové podmínky jsou na vysoké úrovni, na svazích leží kolem metru sněhu. Máme tady stále kurzy, návštěvnost je velká. Očekávám, že se bude naplno lyžovat až do velikonoční neděle. Letošní sezona je velice úspěšná," řekl provozovatel jednoho ze středisek v Petříkově na Šumpersku František Kaštyl.

Střediska se také připravují na olomoucké jarní prázdniny příští týden. „Kopce drží bez problémů, na olomoucké prázdniny by mělo být hezky a mrznout. Pokrývka sněhu na sjezdovkách je kolem 60 centimetrů," řekl zástupce areálu Kouty Petr Marek. Návštěvnost se přes týden podle něj pohybuje ve stovkách.

Návštěvníky láká na dobře upravené sjezdovky také Ski Karlov. „Sjezdovky jsou dobře připraveny a díky dostatečným zásobám sněhu se bude lyžovat ještě několik týdnů. V lyžařských areálech Ski Karlov se ve všední dny lyžuje bez front, každý den je v areálu Praděd v provozu i noční lyžování," řekl zástupce střediska Boris Keka.

Zvýšený počet návštěvníků na horách přidělává práci horské službě. Ve středu na Ovčárně zasahovali horští záchranáři u šestnáctiletého mladíka, který vyletěl ze sjezdovky a po pádu utrpěl mnohačetná zranění. Chlapec byl podle šéfa horské služby Klimeše chvíli v bezvědomí, utrpěl otřes mozku a kvůli podezření na poranění hrudníku a pánve pro něj přiletěl vrtulník záchranné služby.