„Zasněžení sjezdovky trvalo sto pět hodin, začali jsme v nocích minulý týden, některé dny při oteplení byla pauza,“ řekl majitel areálu Rostislav Procházka.

Průběh začínající lyžařské sezony zatím odhaduje pozitivně.

„Letos se začíná se poměrně pozdě, takže podmínky by mohly vydržet. Nejhorší je start v listopadu, kdy přijde třeba měsíční obleva a svah se musí se zasněžovat znovu, také to pamatuji. Náklady na energie jsou pak hodně vysoké,“ dodal provozovatel.

Za permanentky si ovšem lidé v Jeseníkách o něco připlatí, ceny se oproti loňsku zvedají kolem deseti procent.

Novinky na Sedle

Zasněžovací technika je také v provozu na Červenohorském sedle, kde by se lanovka mohla rozjet příští víkend, záležet bude na vývoji počasí. Návštěvníky tohoto areálu čeká letos několik novinek.

„Modrou sjezdovku jsme rozšířili ve středovém úseku a také upravili dojezd k lanové dráze, což zvýšilo bezpečnost. Podařilo se také zvýšit kapacitu parkoviště za hotelem,“ sdělil provozovatel areálu na Červenohorském sedle Martin Dubský. Start zimní sezony od 14. prosince avizuje také rezort Dolní Morava.

Horská služba je připravena

Na zimu je také už připravená Horská služba Jeseníky, plný provoz začne od příštího víkendu. To bude znamenat, že v každém okrsku budou horští záchranáři sloužit v nepřetržitých směnách.

„Máme za sebou školení profesionálních i dobrovolných členů, připravujeme techniku, kterou se zčásti podařilo obměnit,“ řekl náčelník Horské služby Jeseníky Vítězslav Kaller. Horští záchranáři každou zimu ošetří stovky úrazů, které utrpěli sjezdaři či snowboardisté.