„Hlavní silnice jsou už od dopoledních hodin holé a mokré, jsou po chemickém posypu, na silnicích nižších tříd je ujetá vrstva sněhu krytá posypem," sdělil dispečer silničářů René Hýbl.

Policisté spolu s hasiči zasahovali po půl osmé ráno u dopravní nehody u Bratrušova.

„Osobní auto skončilo na střeše. Vše se obešlo bez zranění a z vozu ani neunikly provozní kapaliny," uvedla krajská mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Další nehoda se stala kolem desáté hodiny na silnici ze Zlatých Hor do Jindřichova ve Slezsku na rozhraní jesenického a bruntálského okresu.

Osobní auto skončilo po nehodě mimo silnici. I v tomto případě byla nehoda bez zranění.

Po půl třetí odpoledne se srazila tři nákladní auta na hlavním tahu z Mohelnice na Moravskou Třebovou ve stoupání na Studenou Loučku. V místě se kvůli tomu začaly tvořit kolony.

Podle policie je nejčastější příčinou nehod nepřizpůsobení rychlosti jízdy s ohledem na počasí.

Policie nabádá řidiče, aby při jízdě byli opatrní a přizpůsobovali rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a povětrnostním podmínkám.

Vlaky jen s malým zpožděním

Žádné komplikace včerejší sněžení nezpůsobilo na železnici.

„Všechny tratě zůstávaly sjízdné. Dařilo se nám odklízet sníh z kolejí a také z výhybek, jejichž zavátí by mohlo způsobit komplikace. Zpoždění vlaků vlivem počasí jsme zaznamenali jen v ojedinělých případech," řekl mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Tesař.

Vlaky na Šumpersku a Jesenicku jezdily po celý den zpravidla včas nebo se zpožděním maximálně do patnácti minut.