Podle silničářů jsou všechny vozovky sjízdné s velkou opatrností. Kolony se ráno tvořily na Bludovském kopci a také v oblasti Červenohorského sedla, kde zůstalo stát několik kamionů.

V regionu zatím napadlo kolem deseti centimetrů čerstvého sněhu.

„Do terénu jsme vyrazili kolem půl čtvrté ráno. Všechny hlavní tahy jsou ošetřené chemickým posypem, ale drží se na nich rozbředlá vrstva sněhu," sdělil dispečer z vikýřovického cestmistrovství Luděk Kapusta. Na vedlejších cestách, které kryje vrstva inertního posypu, se drží souvislá sněhová přikrývka.

Podle dopravního serveru dopravniinfo.cz se dopoledne staly na Šumpersku jen dvě dopravní nehody. Kolem půl deváté skončil v Olomoucké ulici v Lošticích v příkopu nákladní automobil. Krátce před devátou pak v ulici 1. máje v Mohelnici bourala dvě osobní auta. Nehody se naštěstí obešly bez zranění. Na Jesenicku zatím řidiči jezdí bez karambolů.

Policisté mají od páté hodiny ranní hlášeno v celém kraji celkem pětadvacet dopravních nehod. Při žádné z nich nedošlo k vážnému zranění. Ve většině případů jde o poškození vozidla.

„Řidiče upozorňujeme, aby přizpůsobili jízdu stavu a povaze komunikace, povětrnostním podmínkám, vlastnostem vozidla a svým schopnostem," sdělila policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Řidiči zatím varování berou vážně.

„Na silnici to pěkně klouzalo, na vozovce ležela ujetá vrstva sněhu, ale hlavní tah na Jeseník přes Červenohorské sedlo byl po osmé hodině ráno sjízdný," shrnul své zážitky na silnici profesionální řidič Jan Pokorný, který vozí pravidelně na Jesenicko zboží.

Uvedl, že potkával mnohem méně vozů. „Asi opravdu vyjížděli jen ti, kteří museli. Kamiony od Jeseníku čekaly na sypač, který jsem potkal ve Filipovicích," dodal řidič.

Bez problémů zatím jezdí vlaky i autobusy. Pokud se vyskytuje zpoždění, je minimální a nepřekračuje deset minut.

„Zatím jezdíme bez problémů. Jen ráno dopravu zkomplikovala jedna nezaviněná dopravní nehoda, když do autobusu v Bludově u kostela narazil řidič dodávky. Naštěstí se nikdo nezranil," řekl Pavel Šefl ze šumperské pobočky autobusového dopravce Arriva Morava.