V regionu napadlo kolem deseti centimetrů čerstvého sněhu. Kolony se ráno tvořily na Bludovském kopci a také v oblasti Červenohorského sedla, kde zůstalo stát několik kamionů.

„Do terénu jsme vyrazili kolem půl čtvrté ráno. Všechny hlavní tahy jsme ošetřili chemickým posypem, ale drží se na nich rozbředlá vrstva sněhu," sdělil v úterý ráno dispečer z vikýřovického cestmistrovství Luděk Kapusta.

Na vedlejších cestách, které kryla vrstva inertního posypu, se držela souvislá sněhová přikrývka. Podobná situace byla na vozovkách i odpoledne.

Většina řidičů sníh nepodcenila. „Na silnici to pěkně klouzalo. Na vozovce ležela ujetá vrstva sněhu, ale hlavní tah na Jeseník přes Červenohorské sedlo byl po osmé hodině ráno sjízdný," shrnul své zážitky na silnici profesionální řidič Jan Pokorný, který vozí pravidelně na Jesenicko zboží.

Uvedl, že potkával mnohem méně vozů. „Asi opravdu vyjížděli jen ti, kteří museli. Kamiony od Jeseníku čekaly na sypač, který jsem potkal ve Filipovicích. Zpátky jsem jel kolem třetí hodiny odpoledne přes Ramzovou. Silnice byly posolené a jen mokré. Jelo se už bez problémů, " dodal řidič.

Podle dopravního serveru dopravniinfo.cz se během dne stala na Šumpersku desítka dopravních nehod. Na Jesenicku řidiči jezdili bez karambolů.

„Při žádné z nehod na území Olomouckého kraje nedošlo k vážnému zranění. Ve většině případů se jednalo pouze o hmotné škody na vozidlech," informovala policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Kolem půl deváté dopoledne skončil v Olomoucké ulici v Lošticích v příkopu nákladní automobil. Dvě osobní auta bourala během dne v ulici 1. máje v Mohelnici, v Šumperku v ulicích B. Václavka a v Jílové u stanice technické kontroly a také v ulici Jana Žižky v Bludově. Osobní auto s nákladním se pak střetly v Žádlovicích u Loštic.

Hned ve dvou případech řidiči nabourali do linkových autobusů. První nehoda se stala už ráno v Bludově u kostela. „Do autobusu narazil řidič dodávky. Naštěstí se nikdo nezranil. Cestující jsme odvezli jiným spojem, který tudy v tu dobu projížděl," řekl Pavel Šefl ze šumperské pobočky autobusového dopravce Arriva Morava.

V Lošticích pak krátce před polednem řidič osobního auta nestihl zastavit za autobusem mířícím do Vranové Lhoty. „Doklouzal až k autobusu, ale jen o něj zavadil. Nevznikla ani žádná hmotná škoda, vše se vyřešilo na místě," dodal Pavel Šefl.

Další nehoda se stala kolem půl třetí odpoledne na silnici mezi Bludovem a Sudkovem na přejezdu u bludovského nádraží. Osobní auto tam narazilo do výstražného zabezpečovacího zařízení. Tato nehoda zdržela i osobní vlak směřující ze Šumperku do Jeseníku, který nabral více než půlhodinové zpoždění.

Ostatní autobusové i vlakové spoje jezdily po celý den bez problémů. Zpoždění se pohybovalo většinou do deseti minut.

Dopravu na silnicích ale nebrzdil jen sníh. Před patnáctou hodinou způsobil komplikace na hlavním tahu z Mohelnice na Svitavy před motorestem na Studené Loučce návěs, který se odpojil od tahače a zasahoval do obou pruhů. Řidiči se tady kvůli tomu několik minut zdrželi.