„Do střižny jsme si dovezli 390 hodin filmového materiálu. V jemnější verzi a s radami hlavních protagonistek, které se role „dvanáctiletých dívek“ ujaly, vznikl 63 minutový snímek pro 12 leté diváky, v plné verzi pak 100 minut pro kategorii 15+,“ shrnul více jak rok a půl trvající úsilí filmového štábu o zdokumentování praktik sexuálních predátorů po internetu režisér Vít Klusák při besedách 3. března v Zábřehu.

Zdroj: Youtube

Ty se postupně uskutečnily při celkem čtyřech představeních postupně se žáky 2. stupně ZŠ, místními středoškoláky a zájemci z řad veřejnosti. Kino přitom bylo vždy zaplněno do posledního místečka. V šumperském kině OKO hereckou a tvůrčí delegaci přivítají v pátek 13. března.

Zábřežská Mateřinka oslavila ve čtvrtek 5. března dvacáté narozeniny. Podívejte, co všechno se dá pro dětská vystoupení na jevišti vymyslet!
Zábřežská Mateřinka oslavila dvacetiny ve velkém stylu. Podívejte se

A co se nevešlo do filmu, popsali a doplnili o následné rozhovory autoři v knize. Pod názvem „Kdo chytá v síti“ okamžitě zmizela z knižních pultů a nyní je před dotiskem.

„Připravili jsme také Dětské desatero, komiks pro mladší děti a vyrobili osvětový portál vsitifilm.cz,“ řekl k přesahu filmu Klusák a k samotnému natáčení doplnil, že během deseti dnů oslovilo Anežku Pithartovou, Terezu Těžkou a Sabinu Dlouhou 2458 potencionálních predátorů.

Deset z nich prošlo policejním stíháním s rozsudky ve zkráceném řízení a jeden odešel s podmínkou. Po odvysílání snímku se další muž šel sám na policii udat a jiný oznámil, že dobrovolně nastupuje sexuální léčbu.

V zábřežském kině Retro se 20. března uskuteční ještě jedna beseda k tomuto tématu, a to s kpt. Vinčálkem, vrchním komisařem odboru kybernetické kriminality. Na ni bude navazovat beseda se stejným hostem v Zábřežském Komunitním centru Postřelmovská 14 na téma Rub a líc internetu.

Poznejte země, o kterých jste slyšeli, ale mnohé stále nevíte. Provedl a ještě provede vás poličský cestovatel Tomáš Štěpán.
Jak se cestuje v sedle skůtru po Vietnamu?