Soudce Milan Churavý uznal vinu všech tří obžalovaných - Miloše Drtila a dvou členů zastupitelstva Stanislava Březiny (ČSSD) a Otto Hainzla (ODS). Vyhověl státní zástupkyni a uložil jim výchovný trest na samé dolní hranici. Muži podle obžaloby 7. listopadu loňského roku společně přinutili Kleibla k rezignaci, protože nedodržel koaliční dohodu s ODS a ČSSD a zvrátil dohodnutou volbu starosty ve prospěch protistrany. Po Kleiblově odstoupení se poměr sil opět změnil a koalice nakonec dosáhla svého řešení. Odvolala čerstvě zvoleného starostu a do funkce prosadila svého kandidáta. Tři vyjednavači navštívili Kleibla podle jeho výpovědi ve skladu a k podpisu rezignace ho donutili s nožem v ruce. Kleibl případ policii neohlásil, učinila to až bývalá starostka Vlasta Miketová poté, co si Kleibl postěžoval starostovi.

„Obžaloba je založena na jediné, nevěrohodné výpovědi, kterou žádný další svědek nepotvrdil,“ hájil svého klienta jeden z obhájců Ondřej Hojgr.

„Proti sobě stojí tvrzení Kleibla a obžalovaných. Výpověď poškozeného provází řada pochybností a sporných okolností,“ uvedl další advokát Josef Sedláček. Na rozpory upozornili v závěrečných řečech i všichni obžalovaní. „Je to zpolitizovaný komplot řízený rodinou Miketových. Vyhrožovali mi, že mě dostanou do kriminálu,“ řekl Drtil. Hainzl v závěrečné řeči prohlásil, že tolik emocí v něm nebylo za celý život. „Nikdy jsem nikomu nic neudělal. Šokuje mě, jak snadné je ocitnout se v roli obžalovaného před soudem,“ řekl Hainzl. Soudce vytkl obžalovaným, že odmítli vypovídat v přípravném řízení na policii. „Je to škoda, protože by se možná objevily i jiné důkazy. Takhle muselo dokazování probíhat až před soudem,“ uvedl Churavý. Všichni tři obžalovaní tak podle svých slov postupovali na radu svých obhájců, když viděli, jakým způsobem policie věc vyšetřuje. Proti rozsudku se všichni na místě odvolali.