Hlavním štábem a místem pro ubytování záchranářů z celého světa byl v minulých letech areál Bohema ve Zlatých Horách.

„V tuto chvíli nemáme jistotu, že areál, kde jsme měli zázemí, bude fungovat. Před měsícem se v obchodním rejstříku objevily na Bohemu dva návrhy na konkurz,“ zdůvodnil ředitel závodu své rozhodnutí, proč se necelé čtyři měsíce před zahájením klání organizátoři rozhodli k tak razantnímu řešení. Návrh na konkurz byl u ostravského soudu na společnost vyhlášen 7. listopadu 2008.

I kdyby se podnikatel dostal z insolventnosti, nehodlají organizátoři nic riskovat. „Když si pozvete půl světa, tak nemůžete týden před akcí říct, že nemáte kde ubytovat závodníky a jejich doprovod,“ dodal Staňa.

Dějištěm dvanáctého ročníku Rallye Rejvíz se poslední týden v květnu stanou Dlouhé Stráně na Šumpersku.

„Je to jediná destinace v Olomouckém kraji, kde můžeme důstojně ubytovat přibližně šest stovek lidí,“ prohlásil Staňa.

Organizační tým nemá ze změny žádnou radost. Jesenicko mají detailně zmapované, Šumpersko ale ne. „Vše bude navíc náročnější i dražší. Uvidíme, třeba se jednou na Jesenicko vrátíme,“ dodal Staňa.

Rallye Rejvíz si za svou existenci vydobyla světovou prestiž. Plnit úkoly, které detailně simulují zásah záchranářů v terénu, přijíždí každoročně týmy z celého světa.

Postupně se soutěž rozdělila do několika oblastí. Mezinárodní soutěž je zcela samostatná. Národní klání se dělí na závod trojčlenných posádek rychlé lékařské pomoci s lékařem a dvojčlenné posádky rychlé zdravotnické posádky.

V záchraně života se cvičí i žáci pátých tříd. Ti si porovnávají své znalosti a dovednosti v soutěži O Helpíkův pohár. Profesionální operátoři zase bojují O zlaté sluchátko.