Zatím poslední velká diskuse na téma dopravy se v Mohelnici rozvinula po dubnové módní přehlídce. Zatímco náměstí Svobody bylo zcela zaplněné auty, blízké podzemní parkoviště zelo prázdnotou.

„Nechápu, proč to někdo nepohlídal a nesměroval lidi do podzemního parkoviště. Asi ne každý o něm ví, jelikož na přehlídku jezdí většina lidí odjinud,“ poznamenala na sociální síti Facebook Jana Hanáková.

Problémy v dopravní oblasti řeší i sousední Moravičany. Například u místního jezera, kam řidiči jezdí i přes zákaz.

„Přes léto tam bývá umístěn zákaz vjezdu. Přitom se tam auta prohání a nehledí na nikoho. A nikdo to nekontroluje,“ posteskl si starosta Moravičan Antonín Pospíšil.

Problematiku městské policie bude mít v půli května znovu na stole mohelnické zastupitelstvo. Sousední Moravičany a Loštice Mohelnici opětovně požádaly o zřízení společné městské policie. Mohelničtí radní doporučili žádost zamítnout, zároveň však chtějí s oběma obcemi jednat o možné spolupráci.

Sázka na státní policii

Podle starosty Pavla Kuby problematika strážníků souvisí se situací na místním oddělení státní policie. To by mělo od poloviny roku personálně posílit. Právě na spolupráci se státní policií chce město vsadit.

„Máme rozšířený kamerový systém, všechno by mělo začít fungovat. Jsme s policií dohodnutí, že jakmile tu budou posílené hlídky, operátor kamerového systému je může navádět,“ řekl Pavel Kuba.

„My jsme před komunálními volbami řekli, že dáme přednost kamerovému systému, dohodě se státní policií, stavebním úpravám problematických lokalit. Pokud by to nepomohlo, pak bychom městskou policii zřídili,“ dodal.

Represe až posledním krokem

Podle starosty Antonína Pospíšila mohou strážníci působit více preventivně a být k ruce samosprávě. Represe je pro ně až posledním krokem. Moravičany a Loštice se tak pokusí domluvit na zřízení obecní policie v menším a jen pro sebe.

„Dohodli jsme se, že se o tom v zastupitelstvu poradíme. Zástupci Moravičan a Loštic se několikrát sejdou a budou o diskutovat, jestli to má smysl na této bázi dělat,“ popsal.

Podle nedávného vyjádření starosty Mohelnice však není postoj města definitivní.

„Městská policie je u ledu do poloviny roku. Poté se k tomu vrátíme, sejdeme se s náčelníkem místní policie a dosavadní fungování vyhodnotíme,“ uzavřel Pavel Kuba.