VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Spor o zábřežského tajemníka: patová situace trvá

Zábřeh /ANKETA/ - Ani páteční setkání starosty Zábřeha Zdeňka Koláře (ODS) s Antonínem Janhubou, který byl podle soudu neoprávněně odvolán z funkce tajemníka, nepřineslo žádné řešení patové situace. Obě strany dál trvají na svém.

12.2.2010 1
SDÍLEJ:

Antonín Janhuba 12. února 2010 při příchodu na jednání se starostou Zábřeha Zdeňkem KolářemFoto: DENÍK/Stanislava Rybičková

Starosta vyzývá Janhubu k nástupu a nabízí mu místo jakéhosi tajemníka „bez portfeje“, čili referenta, kterého bude pověřovat speciálními úkoly. Janhuba to odmítá a požaduje návrat s plnými kompetencemi, jaké má dnes tajemnice Jana Krasulová.

„Dokud nebudu kompetence mít, moje přítomnost na radnici je zbytečná. Město mi brání ve výkonu funkce. Nechci se dohodnout na náhradním řešení, žádám, aby byl plně realizován rozsudek soudu, který říká, že mé odvolání v srpnu 2008 bylo protiprávní,“ řekl v pátek dopoledne při odchodu z radnice Janhuba. Aby radnice měla tajemníky dva, není podle něj možné.

Starosta je jiného názoru. Je přesvědčen, že tajemníka může pověřovat různými úkoly, což nesouvisí s kompetencemi při řízení úřadu.

„Takové úkoly jsem měl pro Antonína Janhubu připravené. Měly prověřit jeho předpoklady pro řídicí práci. Rozsudek nabyl právní moci 27. ledna a pan Janhuba přes moje výzvy dosud nenastoupil. V této chvíli už má třináct neomluvených pracovních dnů,“ řekl starosta Kolář.

Právě tyto údajné absence starosta použil a 11. února požádal ředitele Krajského úřadu v Olomouci, aby už podruhé dal souhlas s odvoláním Antonína Janhuby z funkce tajemníka.

„Jeho důvody, proč nenastoupil, nemají oporu v zákoně. A pracovně právní předpisy porušuje už tím, že bez souhlasu města vykonává práci jinde,“ řekl Kolář.

Janhuba pracuje od ledna 2009 na olomouckém magistrátu, kde své nadřízené o celé situaci informoval a dohodl se s nimi na řešení, pokud se vrátí na radnici do Zábřehu.

Ta má tedy dnes tajemníky dva. Nepříjemné je to i pro Janu Jana Krasulovou, která úřad řídí od září 2008, kdy vyhrála výběrové řízení.

„O tom, že bych sama odešla a funkci uvolnila, neuvažuji, i když lidsky chápu, že Antonín Janhuba chce uplatnit svá práva. Ale byla jsem řádně jmenována a nezavdala jsem žádný důvod, proč bych měla být z funkce odvolána,“ řekla Krasulová.

Vidí nějaké řešení? „Nejlepší je vždycky dohoda, ale v současné době si už neumím představit, že by dohoda byla ještě možná,“ řekla Jana Krasulová.

Vše o kauze zábřežského tajemníka najdete ZDE

Autor: Stanislava Rybičková

Kdo podle vás ustoupí? Starosta Kolář? Nebo Antonín Janhuba? (z jedné IP adresy můžete opakovaně hlasovat vždy po hodině)

Starosta Kolář

0 %

Antonín Janhuba

14 %

Ani jeden, bude to nekonečný příběh

86 %

Hlasovalo: 7

Anketa byla ukončena

12.2.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Šumperk přišel o Smrže, navíc skončila jeho domácí série neporazitelnosti

Volby 2017 v Olomouckém kraji podrobně v pondělním tištěném Deníku

Nepropásněte! Výsledky voleb ve vaší obci, názory, podrobnosti

Toto jsou vaši noví poslanci z Olomouckého kraje

Podívejte se, kteří poslanci budou po volbách v parlamentu zastupovat Olomoucký kraj.

Nově narozená miminka na Šumpersku a Jesenicku, 42. týden 2017

HLASUJTE V ANKETĚ / Díky vstřícnosti porodnice v Šumperku a Jeseníku vám přinášíme fotografie nejmladších obyvatel našeho regionu, tedy miminka, která se u nás narodila v uplynulých dnech.

AKTUALIZOVÁNO

Sever kraje ovládl Babiš a Okamura, třetí jsou komunisté

Drtivé vítězství hnutí ANO, výrazný úspěch SPD Tomia Okamury. Tak vypadají výsledky voleb do Poslanecké sněmovny na Šumpersku a Jesenicku. Po čtyřech letech bude mít region svého poslance.

Jak volila velká města v Olomouckém kraji? Na bedně se liší

Zatímco hnutí ANO jednoznačně triumfovalo i ve všech velkých městech Olomouckého kraje, na dalších příčkách už jsou mezi hlavními centry regionu rozdíly.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení