Hala vznikla na místě své předchůdkyně v sousedství průmyslové školy. Stavbaři během necelého roku vybudovali zcela nové sportoviště s recepcí, šesti šatnami či tribunou se čtyřmi stovkami míst.

Srdcem objektu je plocha o rozměrech dvacet krát čtyřicet metrů, která umožňuje hrát florbal, volejbal, basketbal, tenis, házenou či futsal.

Právě jeseničtí futsalisté patří k nejúspěšnějším sportovním týmům v okrese a na chybějící zázemí dlouhodobě dopláceli.

„Museli snášet nepohodlí tím, že byli nuceni hrát domácí zápasy na cizí půdě a nemohli mít početné publikum,“ řekla starostka Jeseníku Jana Konvičková.

„Sportovní hala je pro nás nejzásadnější stavba, která ve městě velmi chyběla. Jsem rád, že se povedla zbudovat v relativně krátkém čase,“ poznamenal její předchůdce Adam Kalous.

Za 65 milionů

Stavba haly vyšla na bezmála 65 milionů korun. Patnácti miliony přispěla společnost Campa-net, sedmnácti Olomoucký kraj.

„Není to úplně standardní výše, obvykle dáváme výrazně méně peněz. Tady ale hala potřeba byla,“ objasnil hejtman Ladislav Okleštěk.

Lezecká stěna i sklápěcí koše

Interiér haly je laděn barev města Jeseníku, kombinace zelené, žluté a černé. Zajímavostí jsou elektricky sklápěné basketbalové koše nebo výsledková obrazovka o velikost dva krát čtyři metry.

„Součástí haly je lezecká stěna, která má špičková parametry. Lze na ní postavit i olympijskou trať,“ zmínil Petr Stuchlík, který měl na stavbě na starosti technický dozor.

Kromě sportovců budou halu využívat i žáci jesenických škol.

„Výhodou je spádová oblast této haly čtyřicet až šedesát tisíc lidí. Provozovatel bude mít problémy uspokojit poptávku, která bude určitě vysoká,“ odhadl Petr Stuchlík.