„Komise vybrala a doporučila radě města ke schválení Veroniku Klementovou. Byla suverénně nejlepší,“ prozradil výsledek výběrového řízení místostarosta Jeseníku Vladimír Cupal. Zároveň si posteskl: „Je to pro nás nepříjemná situace, protože Veronika Klementová je výborná asistentka a my budeme muset hledat její náhradu.“

Třicetiletá Veronika Klementová při řízení musela prokázat znalosti zákonů o přestupkovém řízení a další problematiky, která patří pod správní odbor. Komise ji otestovala i ze znalosti cizího jazyka.

V současné době Veronika Klementová dokončuje vysokou školu se zaměřením na veřejnou správu.

Správní odbor je už déle než rok bez vedoucího, který musel odejít ze zdravotních důvodů. Řízením byla pověřená Helena Raidová, kterou vedení města z pozice odvolalo poté, co ke konci roku na udání zjistilo na odboru finanční machinace.

V pokladně při kontrole chybělo jedné pracovnici šestnáct tisíc korun. Peníze se nakonec objevily a městu škoda nevznikla. Chyby stály Helenu Raidovou místo. Její bývalí podřízení tvrdili, že je šikanovala, proto dostala výpověď pro hrubé porušení pracovní kázně.

„Neprovedla kontrolu. Její povinností bylo kontrolovat a dohlížet nad dodržováním předpisů. Svou práci nezvládla, proto byla zbavena funkce a je zpět u pasů,“ uvedl k odvolání Cupal.