Původně vedení města uvažovalo, že starou budovu nechá zdemolovat a nahradí jí novým objektem. Ten měl především sloužit jako zázemí k novému rekreačního areálu, který vyrůstá hned u rybníka.

Stavba nové restaurace měla přijít na čtrnáct milionů korun.

Nyní ale tyto plány nabrali překvapivý obrat. Štamgasti zřejmě o oblíbenou hospodu nepřijdou.

„Jednají s námi dva zájemci, kteří chtějí podnik nadále dlouhodobě provozovat. Takže je možné, že budova zůstane zachována a nic nového se zatím stavět nebude,“ uvedl šumperský místostarosta Tomáš Spurný.

Hospoda u Benátek stála již počátkem 20. století, chodili do ní na pivo většinou lidé, kteří v okolí bydlí. Jídla se zde nevařila.

Nyní je lokál zavřený, provozovatel údajně skončil těsně před koncem loňského roku kvůli EET. Jiná pivnice ve čtvrti není.

„Někdy jsme se stavovali na Benátkách z výletu na kolech. Je to taková klasická obyčejná hospoda, ale stejně by byla škoda jí zbourat,“ řekla Jana Čermáková, která poblíž bazénu bydlí.

Stopku má budování sportovišť

Dočasnou stopku má také budování sportovišť, která město začalo v blízkosti vodní plochy stavět už loni.

„Důvodem je velká rekonstrukce plaveckého bazénu, která začne už letos. V místě bude velké staveniště, proto nyní dělat nové hřiště pro děti nemá smysl. Plány rekreačního areálu tak odsunujeme o rok,“ doplnil Tomáš Spurný.

Zatím se podařilo postavit in – line dráhu a hřiště, k nim by měla postupně přibýt další. Počítá se třeba truckovou dráhou i venkovní posilovnou.

Zázemí zde kromě jiných sportovců získají workoutisté, kteří již už nějaký čas o své sportoviště v Šumperku usilují.