Těžařům se v pátek v noci podařilo rozřezat a odtahat na krajnice desítky stromů, které blokovaly cestu z Jeseníku do osady Rejvíz, která byla ve čtvrtek zcela odříznutá od světa a ještě celý pátek se museli lidé do Jeseníku dostávat čtyřicetikilometrovou objížďkou ve směru přes Mikulovice.

„Od desáté hodiny večerní je cesta průjezdná,“ řekl dispečer silničářů Milan Marcinov. Jak ale dodal, nebezpečí pádu dalších stromů stále hrozí.

V sobotu se k normálnímu životu vrátil i Jeseník.

„Všechny závady se nám podařilo odstranit. Cesty jsou průjezdné. Stromy, které bránily projetí naší technice i automobilům, jsou odklizené na krajnicích a teď nás čeká jejich úklid,“ informoval v sobotu ředitel Technických služeb Jeseník Jan Prejda.

Kalamitní stav vyhlásil v Jeseníku starosta Petr Procházka ve čtvrtek v deset hodin dopoledne, kdy přes noc napadlo ve městě dvacet centimetrů mokrého sněhu. Vichřice tady vyvrátila desítky stromů, které zablokovaly několik ulic, takže pracovníci Technických služeb Jeseník nestíhali odklízet ulice v předepsaných časech. Problémy byly v ulici Za pilou, Úvoz, Svornost, boční ulice k Lipovské ulici. „Částečně neprůjezdné byly i ulice Nábřežní, Horova a Priessnitzova,“ dodal Prejda.

Do Jeseníku přišla v sobotu obleva, večer ale začal dělat problémy mráz. „To je nepříjemné. Pokud nám sníh zmrzne, tak nám to začne dělat problémy s odtokovými kanály. Naštěstí množství sněhu kleslo na jednu třetinu,“ řekl Prejda.