V prostoru před domem zvaným Hrad pracují stavební dělníci. V polovině května zahájili přestavbu prostranství do nové podoby. Vznikne zde další z míst, kde se budou moci scházet lázeňští hosté.

„Bude to další centrum lázní. Naváže na něj odpočinková zóna, která bude přes silnici propojena s nedávno rekonstruovanou kolonádou," řekl ředitel Priessnitzových léčebných lázní Roman Provazník.

Stavbaři pracují i několik desítek metrů dál. Pustili se do přestavby Vily na kolonádě, která patří k posledním zchátralým budovám v lázeňském areálu.

„Podle pamětníků zde kdysi bývala terasa, taneční parket, hrávala zde muzika. Do kavárny chodili lidé z Jeseníku na vycházky, zatancovat si sem a posedět," poznamenal Roman Provazník.

Z někdejší kavárny vznikne centrum pro vzdělávání v gastronomických provozech a potravinářství. Lázně za tímto účelem navázaly spolupráci s jesenickou střední potravinářskou školou. Zařízení bude sloužit pro přípravu žáků školy na jejich budoucí povolání.

„Budou ho využívat všechny obory kromě řezníka. Nahoře by měla být cukrářská výroba a studená kuchyně. Měla by se tam nacházet i kavárna se zážitkovou gastronomií," sdělila před časem ředitelka Střední odborné školy gastronomie a potravinářství Silvie Pernicová.

Žáci budou moci v obnovené vile na kolonádě využívat moderní technologie, které ve škole nemají k dispozici. V současné době odborný výcvik vykonávají kromě Priessnitzových lázní také v luxusních hotelech v Dolní Moravě, Velkých Losinách a u několika podnikatelů na Jesenicku.