Krátké zprávy z Mohelnice a Loštic - HNED NA WEB

Stavební práce uzavřou dvě ulice

Mohelnice, Loštice – Kvůli rekonstrukci vozovky po loňské výstavbě kanalizace se pro motoristy na tři týdny uzavře ulice Boženy Němcové v Mohelnici v úseku mezi křižovatkami s Hálkovou a Nádražní ulicí. Uzavírka má začít ve středu 25. května a potrvá do pátku 10. června. V posledních dvou dnech bude uzavřené také parkoviště u prodejny Jednoty mezi ulicemi Boženy Němcové a Okružní.

Stavba kanalizace také na pět dní omezí dopravu v sousedních Lošticích. Motoristé neprojedou od středy 25. do neděle 29. května asi tři sta metrů dlouhým úsekem Havelkovy ulice od křižovatky s Olomouckou ulicí směrem na Obectov a Podolí. Objízdná trasa vede přes Vlčice, Jeřmaň, Doly a Bouzov. (mik)

Architekti představí studii veřejných prostranství v Lošticích

Loštice – Budoucí podobu veřejných prostranství v lokalitě Pod Luštěm představí občanům město Loštice. Veřejné projednání záměru se uskuteční ve středu 25. května od sedmnácti hodin v klubovně Městského kulturního střediska. Na otázky a podněty veřejnosti budou připraveni odpovídat zpracovatelé studie – architekti Milan Šuška a Jan Horký a projektant Tomáš Tužín. (mik)

Rozmazaný svět představí život nevidomých

Mohelnice – Vyzkoušet si, jaké to je žít potmě a jaké pomůcky nevidomí používají, mohou zájemci, kteří zavítají v úterý 24. května do Domu kultury v Mohelnici. Od devíti do patnácti hodin se tu koná akce Rozmazaný svět, kterou pořádá Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet pomůcky, které pomáhají nevidomým v běžném životě, jako jsou například lupy a různé přístroje. Speciální brýle jim zase ukáží, jak se projevují různé oční vady. Chybět nebudou různé hmatové hry, šití potmě, domácí práce s klapkami na očích, příprava jídla poslepu, sportovní hry nebo chůze s bílou holí.