„V sedmi lidech nejsme schopni chod školy zajistit, takže odpadá výuka i družina, zajištěné jsou ale obědy. Ráno dorazil pouze jeden žáček, který byl nemocný a on ani jeho rodiče informaci o stávce nezaznamenali. Spojili jsme se s maminkou, který je naštěstí doma a po domluvě poslali dítě domů. Ale pokud by to nebylo možné, samozřejmě bychom se o žáka postarali, než si ho rodiče vyzvednou,“ řekl ředitel školy Viktor Verner.

Podle pedagožky Jolany Papouškové ze stávkového výboru, učitelé se ze strany rodičů s negativními reakcemi nesetkali.

„Není to jen o penězích. Naším hlavním důvodem je vyjádření velké nespokojenosti učitelů a nesystematickými kroky ministerstva a vlády,“ uvedla Jolana Papoušková.

V Šumperku se ke stávce připojila také základní škola ve Vrchlického ulici, gymnázium či Střední škola odborná škola železniční, technická a služeb.

V Zábřehu se připojila základní škola „Boženka,“ fungovala ale v úsporném režimu. Ředitel školy zajistil omezený, takzvaný hlídací provoz pro žáky 1. - 5. ročníku v čase sedmi hodin ráno do půl čtvrté.

Naopak s podporou se stávka nesetkala na vesnicích. Běžný školní den byl například ve Svazkové škole údolí Desné, Bludově či Brníčku.