V pondělí vyjedou všechny autobusy a vlaky, které neměly jezdit v celé republice.

Původně v pátek ohlášenou stávku Městský pražský soud předběžným opatřením zrušil, poté co se na něj obrátilo ministerstvo financí.

Odborářská stávka měla začít v pondělí ve 3 hodiny ráno a měla trvat do 16 hodin odpoledne.

Odbory chtěly protestovat proti návrhu zdravotnické, důchodové i daňové reformy. Žádají po vládě, aby reformní zákony stáhla a přepracovala je.

Premiér Petr Nečas (ODS) po vyhlášení stávky řekl, že ustoupení od reforem nepřichází v úvahu. Předáci tvrdí, že postupovali správně a podali proti rozhodnutí soudu odvolání.

Od protestu však neustoupili a přesunuli jej na čtvrtek, přičemž by akce měla trvat celých 24 hodin.

V neděli odpoledne, ještě před republikovým rozhodnutím, od protestní akce upustil i Dopravní podnik města Olomouce, kterou potvrdila v pátek šéfka místních odborů Josefa Bůčková.

Krátce po nedělní 11. hodině se tato informace objevila na stránkách dopravce.

„Provoz všech linek bude probíhat v plném rozsahu dle platných jízdních řádů,“ uvedl dopravní podnik na svých stránkách.

Jakým způsobem a v jakém rozsahu se budou na protestní akci podílet zaměstnanci DPMO a dalších dopravců v kraji, se prozatím neví.

O situaci, která může mít citelný dopad na všechny, kteří využívají veřejnou dopravu, vás budeme informovat v průběhu nadcházejících dní.

Veronika Kolesárová + ČTK