Letos se na zahradě sešlo sto dvacet lidí. Mnozí přijeli i z dalekého okolí včetně Olomouce, Šumperka nebo Loštic.
Těšili se na zahradu nasvícenou halogenovými svítidly, na zářící křišťálový lustr visící na větvi, blikající maják v rohu zahrady, projížďku na dřevěném koni, znějící koledy a samozřejmě na dobroty v podobě zelňačky, klobásek a makrel.

Ty měl v krytém přístavku na starosti jako každý rok Jaroslav Rattay pyšnící se titulem Migr - mistr grilování. Opekl jich letos přesně sto padesát šest a recepturu na nakládací lák opět pečlivě tajil.

„Zpočátku jsme štědrovečerní makrely dělávali opravdu na Štědrý den, abychom doma nepřekáželi manželkám při přípravách. Ale domů jsme pak přicházeli trochu zvadlí, a tak jsme akci přesunuli o den dřív. Připojit se tak mohou i ženy,“ říká hlavní organizátor Antonín Žváček.

Na zahradě nechyběl ani bar, jehož vstup letos zdobil plakát s katastrofickými titulky vystřiženými z novin a doplněnými výzvou: Pak si jednu nekup! Oteplování ovzduší zajišťoval velký táborák a dvoje piliňáky. V sedm večer ozářil celou scenérii ohňostroj.
Při odchodu ze zahrady číhala na návštěvníky cedule s nápisem Nabídka příštích dnů. Ten nejbližší den měl jasně vytčený program: střízlivění.