V lázeňském domě Priessnitz běží léčebné terapie v plném proudu. Prozatím nic nenasvědčuje tomu, že už příští sezonu bude v honosné budově vypadat vše jinak. „Od 15. listopadu až do konce dubna příštího roku potrvá rekonstrukce tak, abychom byli prvního května schopni otevřít,“ řekl generální ředitel lázní Roman Provazník.

Stavební dělníci se zaměří především na rekonstrukci přízemí.

„Doslova vše rozbourají. Měnit se budou rozvody, změní se vzhled interiérů i prostor pro masáže a vodoléčby. Vytvoříme moderní wellness centrum s novými vanami,“ řekl Provazník.

Levá strana objektu patří tradičnímu duchu priessnitzovy metody. Pacienti se tu koupou v dřevěných škopcích. „Této části dáme historickou podobu v duchu Vincenze Priessnitze. Bude zde saunový svět v retrohistorickém hávu,“ prozradil ředitel.

Projekt počítá i s obnovením výtahu, který vozil hosty do pater domu už za první republiky. Modernizace se dočká i dvanáct apartmánů.

„Chceme a potřebujeme zvýšit standard ubytování. Loni jsme za třináct milionů korun upravili pokoje v nové lázeňské budově. Vybavili jsme je moderním nábytkem a vybudovali v každém z nich sociální zařízení. Podobné změny se dočkají i pokoje v sanatoriu Priessnitz,“ uvedl Provazník.

Vznikne zde i studio krásy. „Jezdí k nám ženy na víkendové pobyty a zkrášlovací procedury jsou velmi žádané. Proto jim chceme nabídnout lepší možnosti a vyšší standart,“ dodal Provazník.