Vyklizené třídy, které místo žáků obsadily pytle s cementem a míchačka, oklepané omítky, podlahy očesané až na desky. Takový obrázek je dnes vidět ve stoleté budově školy.

V pondělí se dělníci pustili do výměny ztrouchnivělých oken. Nahradí je plastová. Řemeslníci ovládli třídy, zatímco školáci mají vyučování v budově Domečku a v tělocvičně.

„Není to ideální, ale pevně věřím, že nově opravená škola vynahradí dětem trochu nepohodlí,“ řekl Mojmír Michálek (ODS), starosta Bernartic. Opravy musí skončit do konce března.

Obec Bernartice na sklonku roku obdržela z ministerstva financí devět milionů korun. Ze svého rozpočtu přidala obec na rekonstrukci milion korun. Jde o polovinu prostředků nutných na celkovou přestavbu nevyhovující budovy školy.

„Chceme provést kompletní rekonstrukci. Z prostředků, které máme k dispozici, můžeme opravit vše, co potřebujeme. Novou krytinu dostane střecha, obnovíme i fasádu. Podle projektu také vzniknou v půdních prostorách nové moderní učebny,“ raduje se starosta Michálek.

V první etapě oprav se stavebníci zaměří na výměnu elektrické a vodovodní sítě, na výměnu oken, opravu tříd, stropů a podlah.

Šetření odborníka neprokázalo, že by v dřevěné konstrukci řádila dřevomorka. „Naštěstí ne, konstrukce jsou zachovalé,“ sdělil starosta Michálek.