Oslavy začnou v úterý 17. září přednáškou o historii gymnázia v šumperské knihovně. Ve středu se uskuteční setkání bývalých a současných pracovníků školy. Na čtvrteční večer připravují žáci školy v prostorách šumperského divadla studentskou akademii.

Hlavní program je naplánován na 20. a 21. září. V pátek odpoledne a v sobotu po celý den se uskuteční dny otevřených dveří gymnázia. V pátek večer se v divadle odehraje slavnostní galavečer.

Jeho součástí bude talkshow s významnými absolventy o délce symbolických sto minut. Během soboty si budou moci lidé v prostorách gymnázia prohlédnout školní kroniky či se seznámit se s aktivitami školy. Součástí akce bude grilování na školním dvoře nebo sportovní utkání v košíkové.

Šumperský Dům kultury. Ilustrační foto.
Rekonstrukce Domu kultury zná už svého projektanta, mají přibýt další sály

U příležitosti výročí hledá gymnázium mimořádně významné absolventy a historický prapor, který byl naposledy spatřen v roce 1969.

Historie šumperského gymnázia je úzce spjata s vytvořením samostatného státu v roce 1918. Teprve tehdy mohla ve městě s výraznou většinou německého obyvatelstva vzniknout česká střední škola.

V současné budově vzdělávací instituce sídlí od roku 1931, v roce 1985 byla dokončena přístavba. V roce 1993 bylo na gymnáziu zavedeno víceleté studium, od roku 2005 slouží žákům nová budova tělocvičny.

Starosta Mohelnice Pavel Kuba.
Zastupitelé v Mohelnici se sešli na 3. pokus, hlasovalo se i o odvolání starosty