Oprava střechy školní tělocvičny přitom další odklad nesnese.

„Musíme nevyhnutelně řešit havarijní stav na tělocvičně. I okem jsou viditelné praskliny ve stavbě. Stropní konstrukce se prohnula a zatéká jí. V tělocvičně cvičí hlavně děti a nemůžeme si dovolit žádné pochybení,“ uvedl starosta Zlatých Hor Milan Rác (nez.).

V budově tělocvičny jsou po předloňské zimě, která byla bohatá na sníh, znatelné následky škod i pouhým okem. Právě těžký sníh byl pro objekt tělocvičny s rovnou střechou osudným.

„Už začátkem roku 2005 došlo pod tíhou sněhu k narušení střešní konstrukce. Statik zde sice cvičení povolil, ale při sněžení jsme museli okamžitě zastavovat provoz,“ zdůraznil potřebu opravy starosta. Podle Ráce si nemohou dovolit čekat další rok a doufat, že uspějí mezi žadateli o státní dotace.
Z rozpočtu musí zlatohorská radnice vyčlenit dva miliony korun, za které nahradí stávající rovnou střechu pokrytou lepenkou a vybuduje novou sedlovou, která je na přizpůsobená na horské podmínky.

Rozhodnutí zastupitelů přivítali i ve škole. „Je to dost nepříjemný pocit, když sem máme pouštět děti. I když statik cvičení povolil, tak je vidět, jak zdi pracují. Při větších deštích nám sem teče ze stropů voda,“ ukázala na mapy ve stropě a praskliny ve zdi zástupkyně ředitelky Daniela Strečková.

Zlatohorská základní škola potřebuje na modernizaci miliony korun. Město už v minulých letech získalo na dotacích jednadvacet milionů korun na rekonstrukci kuchyně a topení. Před sebou mají ještě tři etapy, které si vyžádají investici za desítky milionů korun. Škola se totiž skládá ze sedmi pavilonů postavených typem Kord. „Potřebujeme kolem sedmatřiceti milionů korun na výměnu oken, nové střechy, na zateplení fasád a dalších prací,“ dodal Rác.