Tématem letošního ročníku výstavy, která se na „zahradnické škole“ koná desítky let, je populární americký animovaný film Ledové království. Kromě princezny Anny, její sestry Elsy a sněhuláka Olafa v podobě modelů je zde mohli návštěvníci spatřit i naživo, a to v podobě žáků, kteří secvičili pásmo písní z populárního filmu.

Zatímco přízemí je věnováno výstavě, v patře se prezentovaly učební obory. „Vyučujeme zahradníky, zahradnické práce, kuchaře - číšníky pekaře, opravářské práce, zemědělce - farmáře a stravovací a ubytovací služby,“ vyjmenovala zástupkyně ředitele pro odborný výcvik Jitka Horáčková.

Pečení vánočního cukroví na Střední škole gastronomie, farmářství a služeb v Jeseníku.
První objednávky už v létě a 32 druhů. Budoucí cukrářky z Jeseníku mají napilno

Ve čtvrtek a pátek tvořily převážnou část návštěvníků žáci základních a mateřských škol a seniorky. „Školky a školy mají připravené tvořivé dílny. Mohou si vytvořit přání, z korálků ozdobu. S pekaři si mohou uplést vánočku,“ popsala Jitka Horáčková.

O víkendu bude výstava otevřena široké veřejnosti. Návštěvníci si mohou exponáty nejen prohlédnout, ale také zakoupit. Akce je totiž prodejní. „Kuchaři nám upekli dobré perníky, cukroví, zahradníci vytvořili vánoční klasiku, co se týká svícnů nebo vánočních stromků,“ nastínila Jitka Horáčková.

Nefunkční výtah na zábřežském nádraží.
Na zábřežském nádraží konečně opraví měsíce nefunkční výtah. Řekli kdy