„Anonymní oznámení přijali policisté na lince 158 v pátek deset minut před osmou hodinou ráno. Operátor zaznamenal telefonát ve znění: Oznamuji vám, že na Střední průmyslové škole v Mohelnici je bomba, na elekrotechnické průmyslovce,“ informoval mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň.

Do školy se okamžitě sjely desítky policistů z několika obvodních oddělení. Nasazeni byli také psovodi se psy specializovanými na vyhledávání výbušnin. Budovu musely opustit tři stovky studentů a pedagogů.

Policisté zároveň provedli rozbor nahrávky anonymního oznámení, vyšetřování pak nabralo rychlé obrátky. Ze záznamu totiž učitelé průmyslovky poznali hlas jednoho ze studentů.

„Po krátkém výslechu se označený student přiznal. Rovněž uvedl, že ve škole žádná bomba není, a své jednání zdůvodnil tím, že se chtěl vyhnout písemné práci,“ dodal Svatoň. Student pochází z Nové Vsi na Jesenicku.

Vzhledem k tomu, že pachatel je již plnoletý, je pravděpodobné, že jeho nejapný žert bude mít dohru před soudem. Na tento čin trestní zákoník pamatuje sazbou odnětí svobody od půl roku do tří let vězení nebo peněžitým trestem.

Policejní manévry si vyžádaly přerušení výuky na dvě a půl hodiny. Ušlé hodiny si studenti budou nahrazovat. Vedení školy čin studenta překvapil.

„Zatím mě ještě policie o výsledků vyšetřování neinformovala, takže nevím, o kterého studenta se jedná. Podle prvních informací jich totiž bylo domluveno víc. Důvod je nepochopitelný, protože se nejednalo o nijak náročnou písemnou práci, čtvrtletní písemky již studenti mají za sebou,“ řekl ředitel mohelnické průmyslovky Oldřich Klemš. Jak dodal, studentovi přinejmenším hrozí podmínečné vyloučení ze školy.

„Podobný případ vyhrožování se na naší škole stal již přibližně před deseti lety. Tehdy ale policie viníka nenašla,“ dodal ředitel.

V poslední době se jedná už o třetí případ vyhrožování škole bombou. V říjnu několik žáků vyšších ročníků Základní školy Sluneční v Šumperku pohrozilo výbuchem. Původce anonymních výhrůžek policisté rovněž usvědčili po několika hodinách. Hlavní aktérka „žertíku“ pak skončila ve výchovném ústavu. Více: Školáci hrozili bombou, policie je brzy dopadla

Související článek: V květnu zase anonym hrozil škole ve Zlatých Horách.