Určena byla zejména pro klienty s mentálním postižením z různých ústavů a denních stacionářů, ale i dětem ze speciálních škol.

Studenti oboru sociální péče si tak v praxi vyzkoušejí to, co se učí ve škole, a připravují se na budoucí povolání. Dopoledne se do plaveckého areálu sjely dvě stovky klientů a žáků z dvou desítek center, škol a ústavů z okresu Šumperk i Ústí nad Orlicí.

„Na akci jezdíme každý rok a líbí se nám mnohem víc než speciální olympiáda, kterou pro postižené pořádají vysokoškoláci. Akce je úžasně zorganizovaná a je znát, že studenti jsou opravdu ochotni se dětem věnovat. Naše děti se sem pokaždé moc těší,“ řekla vychovatelka Dětského centra z Vikýřovic Vladimíra Chiroiu.

Velký úspěch sklidili se dvěma tanečními skladbami chlapci z Ústavu sociální péče v Olšanech. Pracovat s dospělými s mentální úrovní malých dětí je obtížné, ale v Olšanech se to daří.

„Skladbu nacvičujeme několik měsíců. Muziku mají kluci moc rádi, hlavně když má dobrý rytmus podpořený i správným textem,“ řekla vychovatelka ústavu Vlasta Rýznarová.