Studenti si na pomoc nepozvali renomované umělce. Sami se na chvíli převtělili do hvězd showbyznysu a šli s kůží na trh. Na pódiu historické Kaple se zpívalo, hrálo na nejrůznější nástroje, vystoupil i Jazz kvartet.

„Na dobrovolném vstupném se nám podařilo vybrat dva tisíce a pětatřicet korun. Myslím, že tato částka je prozatím dostatečná na to, abychom mohli začít vydávat časopis,“ řekla s uspokojením předsedkyně studentské rady Gymnázia v Jeseníku Michaela Rotterová.

Myšlenka vlastními silami se přičinit o splnění přání studentů vznikla na gymnáziu před třemi lety.

„Studenti si často stěžovali, že není to či ono, ale škola samozřejmě na vše peníze nemá. A tak jsme přemýšleli, jak nějaké peníze získat. Napadlo nás uspořádat koncert, kde by účinkovali naši hudebně talentovaní studenti, a že je jich na škole dost,“ přiblížila Rotterová, jak studenty napadlo, že si sami vydělají potřebné peníze.

Poprvé studenti za utržené finance koupili pomůcky do tělocvičny a vydali školní ročenku. I loni zakoupili potřebné pomůcky a zbylo i na uspořádání různých akcí a soutěží. Prioritou letošního ročníku se stal časopis, ve kterém chtějí studenti informovat o dění ve škole, svých úspěších a nápadech.