Roberto, Daniel a Isabela se pod vedením Kamila Hégra připravují na soutěž, která startuje už v pátek večer v hotelu Zlatý chlum v České Vsi. Pátek bude patřit nealko drinkům a sobota alkoholickým nápojům. „Zatím jim to jde. Mají nápady i iniciativu a chtějí se učit nové věci,“ chválil Hégr své svěřence. Mexičané jsou vyhlášení svou zálibou v ostrých a extrémně sladkých chutích. Právě sladkým ingrediencím dávají přednost i při vymýšlení složení koktejlů. „S chutí mají šanci na umístění, zejména jestli v porotě zasedne více žen. Musíme se ale více zaměřit na techniku,“ podotkl Hégr.
V Mexiku mají zcela odlišný způsob přípravy nápojů. „My jen mícháme a podáváme. Tady je to divadlo, hodně akademické. Není to těžké, ale hodně jiné,“ řekl mexický profesor Sotero Javier Castillo.

Prestižní koktejlová soutěž láká každoročně stále více barmanů. Kromě závodníků z České republiky a tradičních zástupců ze Slovenska, Polska, Německa, Litvy a Ukrajiny se letos nově přihlásily školy z Maďarska, Itálie a Francie. Studenty z Latinské Ameriky mezi účastníky zaregistrovala jesenická hotelová škola. „Myslím, že to bude pro všechny účastníky i návštěvníky našeho Lázeňského poháru zajímavá změna,“ uvedl garant soutěže Pavel Borek.

Letošní ročník by měl být podle Borka hodně zajímavý. „Začínáme v pátek v 19 hodin mícháním nealko drinků při diskotéce, abychom soutěžícím více nastínili skutečnou práci za barem. To je novinka. V sobotu v deset hodin začnou studenti míchat long a short alkoholické koktejly,“ dodal Borek.
Pořadatelská škola bude mít v ohni dvě vlastní želízka. Zkušenou maturantku Moniku Šeflovou doplní Zdeněk Průša ze třetího ročníku.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ŠUMPERSKA A JESENICKA

Moje Šumpersko a JesenickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika